prosím čekejte...

Turistika a památky: Oravský hrad, Demänovská dolina, osada Vlkolínec

Pro milovníky turistiky jsou apartmány Hrabovo ideálním výchozím místem. Vedou odsud pěší túry na Malinô Brdo či historickou osadu Vlkolínec, zapsanou na seznamu UNESCO. Navštívit můžete Oravský hrad, Národní park Velká Fatra, Chočské vrchy se zříceninou Likavského hradu nebo proslulou krápníkovou jeskyni Demänovská jaskyňa v Demanovské dolině. Vyzkoušet můžete i množství cyklotras včetně okružní cykloturistické trasy od apartmánů přes Vlkolínec a zpět s výhledem do Liptovské kotliny.

Oravský hrad

Nad hladinou řeky Orava v obci Oravský Podzámok se tyčí zachovalý hrad ze 13. století. Oravský hrad je národní kulturní památkou a patří mezi nejznámější slovenské hrady. Od roku 1370 byl župním hradem. O jeho současný vzhled se významnou měrou přičinil rod Thurzovců, kteří hrad nechali v 16. století zrekonstruovat a přistavět tzv. Thurzův palác. V roce 1922 se zde natáčely některé scény z filmu Upír Nosferatu.

vzdálenost: 29 km

Oravský hrad
zřícenina hradu Likava

hrad Likava

Mohutná zřícenina hradu Likava, kdysi významného královského strážního hradu, se tyčí na skalnatém výběžku Chočských vrchů nad obcí Likavka. Hrad byl založen ve 14. století. Nejprve byl v rukou husitů a poté často měnil majitele. V druhé polovině 17. století sloužil jako věznice. V roce 1707 hrad dobyla a zničila Rákócziho vojska. V současnosti jsou zpřístupněny dvě nádvoří dolního hradu a zrekonstruována Huňadyho věž.

vzdálenost: 29 km

Demänovská jaskyňa

Největší jeskynní systém na Slovensku zvaný Demänovská jaskyňa, vyhloubily vody potoka Demanovka v guttenstenských vápencích středního triasu. Veřejně přístupné jsou Demanovská ledová jeskyně a Jeskyně svobody, které se nachází na severní straně Nízkých Tater. Pozoruhodností je ledová výplň, která se v Demanovské ledové jeskyni vytváří posledních 500 let a spolu s bizarními krasovými útvary vytváří překrásnou podzemní atmosféru. Demänovská jaskyňa Slobody je zase známá svou unikátní barevnou krápníkovou výzdobou. Jeskyně se skládá z dómů, síní, chodeb a jezírek, na stropě se objevují sklovitá brčka a jinovatkové stalaktity, na dně robustnější stalagmity, a stalagnáty, na stěnách se nacházejí krápníkové vodopády.

vzdálenost: 29 km

Demänovská jaskyňa
osada Vlkolínec - zvonice

Vlkolínec


Malebná památková osada Vlkolínec se nachází v nadmořské výšce 718 m n. m.  jen kousek od Hrabovské doliny. Jedná se o unikátní komplex lidové architektury, který byl v roce 1993 zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Osadu tvoří srubové chaloupky postavené na kamenných podezdívkách, které lemují potok, jež je zároveň jediným zdrojem užitkové vody. Osada byla postavena na jihozápadním svahu vrchu Sidorovo přibližně ve 14. století.

vzdálenost: 11 km

Rezervace a ceník apartmánů Hrabovo

Zarezervujte si ubytování prostřednictvím našeho online rezervačního systému a přijeďte strávit příjemnou dovolenou do atraktivního prostředí apartmánů Hrabovo v samotném centru horské přírody Velké Fatry.

Více informací o cenách jednotlivých apartmánů získáte v ceníku ubytování.

<< zpět na přehled aktivit <<