prosím čekejte...

Národní parky: Velká Fatra, Malá Fatra, Nízké Tatry

V průběhu Vaší dovolené můžete v bezprostřední blízkosti apartmánů Hrabovo - Ružomberok navštívit tři národní parky. Areál se nachází na samotné hranici Národního parku Velká Fatra. Jen o malý kousek dále, ve vzdálenosti 20 - 30 km, se nachází další dva národní parky - Malá Fatra a Nízké Tatry.

Velká Fatra

Turisticky velmi oblíbená oblast Velké Fatry byla v roce 2002 vyhlášena národním parkem. Charakteristické pro Národní park Velká Fatra jsou především zachovalé rozsáhlé lesy a nádherné doliny, například Blatnická či Gaderská. Hlavní hřeben Velké Fatry se dělí na dvě  části - Liptovský a Turčianský hřeben. Nejvyšším vrcholem je Ostredok (1 592 m). Hlavními turistickými zastávkami jsou horské hotely Smrekovica, Králova studna a v sedle mezi Ploskou (1 532 m n. m.) a Borišovem (1 509,5 m n. m.) malebná chata pod Porišovom. Turistickou perlou Velké Fatry je osada Vlkolínec, nejzachovalejší a nejucelenější urbanistický celek původních lidových staveb. Velká Fatra je na východě ohraničena Nízkými Tatrami, Liptovskou kotlinou a Chočskými vrchy, na severu Oravskou vrchovinou a Malou Fatrou, na západě Turčianskou kotlinou a na jihu Kremnickými a Starohorskými vrchy.

vzdálenost: 0 km

Velká Fatra - chata pod Borišovom
Malá Fatra - Velký Kriváň

Malá Fatra, Velký Kriváň

Malá Fatra se nachází v Žilinském kraji na severu Slovenska. Pohoří je součástí krajinného celku Fatransko-tatranské oblasti v centrální části západních Karpat. Po Vysokých, Nízkých Tatrách a Oravských Beskydech je Malá Fatra čtvrtým nejvyšším pohořím s bohatou a poměrně zachovalou západokarpatskou přírodou. Významnou část pohoří v krivánské části Malé Fatry zaujímá Národní park Malá Fatra.

Ze Šútova můžete vystoupat dolinou kolem 38 m vysokého Šútovského vodopádu až na nejvyšší horu Malé Fatry - Velký Kriváň (1 909 m n. m.). Po cestě se můžete občerstvit a odpočinout si na chatě pod Chlebom.

vzdálenost: 24 km

Nízké Tatry, Chopok

Nízké Tatry se nachází mezi řekami Hron a Váh a nabízí jedinečnou vyhlídku do slovenského údolí. Pohoří se táhne v délce 80 km směrem ze západu na východ a hlavní hřebeny dosahují výšky 2 000 metrů - Ďumbier (2043 m), Chopok (2024 m), Dereše (2004 m), Chabenec (1955 m) a Králova hoľa (1948 m).

Ideálním místem pro zahájení návštěvy Nízkých Tater je Demänovská dolina. Z ní můžete vystoupat na Poľanu, Dereše či Chopok. Z Chopku můžete za hodinu pohodlně dojít po hlavním hřebeni až na nejvyšší horu Nízkých Tater. Návštěva Chopku je vhodná i pro rodiny s dětmi - až na jeho vrchol celoročně jezdí lanovka ze skiareálu Jasná. Výlet si také můžete zpestřit návštěvou Demänovské jeskyně. Občerstvit se můžete v Kamenné chatě, která se nachází jen pár metrů od vrcholu Chopku, ti zdatnější mohou dojít až na chatu Milana Rastislava Štefánika.

vzdálenost: 41 km

Nízké Tatry - Chopok
Choč

Choč

Lesnaté pohoří na severu Liptova, Chočské vrchy, nabízí lákavé možnosti pro turistiku. Jeho dominantou je Velký Choč, ze kterého je při dobré viditelnosti nádherný výhled na severní Slovensko a Polsko. Projít si můžete i známou Proseckou a Kvačianskou dolinu. v Pohoří naleznete pestrou faunu a floru, pozůstatky pravěkého jeskynního člověka, keltského a slovanského osídlení, tradiční architekturu i ruiny středověkých hradů.

vzdálenost: 10 km

Rezervace a ceník apartmánů Hrabovo

Zarezervujte si ubytování prostřednictvím našeho online rezervačního systému a přijeďte strávit příjemnou dovolenou do atraktivního prostředí apartmánů Hrabovo v samotném centru horské přírody Velké Fatry.

Více informací o cenách jednotlivých apartmánů získáte v ceníku ubytování.

<< zpět na přehled aktivit <<